Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
  HANÁCKÝ RYBÁŘ     Podporuje mojeID

KONTAKTY

Ivo Müller - Rybářské potřeby
OD Koruna, Pekařská 1
77900 Olomouc
tel: +420 774202077
napište nám

VÝPRODEJ OBCHODU OD 1.1.2019
slevy 10 - 60% (platí do vyprodání zásob)

Vynikající wobblery Daiwa Tournament v SUPER AKCI
DAIWA TOURNAMENT CURRENT MASTER DR Firetiger A další


Fluorocarbon DAIWA TOURNAMENT FC vlasec PROLOGIC Mimicry 3D Visual XPsedačkla ULTIMATE Q-BOX - sedačka pro lov
technikou plavaná a freeder
rotačka CORMORAN BULLET AT copperPOVRCHOVÉ NÁSTRAHY


ANKETA

Kterou značku preferujete?

DAIWA DAIWA 39% CORMORAN CORMORAN 20% MAINLINE MAINLINE 21% GURU GURU 20%

ČLÁNKY A INFORMACE » PODVODNÍ SPLÁVEK BUBO
PODVODNÍ SPLÁVEK BUBO

SPECIFIKACE SPLÁVKU BUBO?

Je to plávek, který má mnoho funkcí a využití a používá se hlavně při lovu pstruhů, ale i jiných druhů dravců – bolenů, candátů, okounů, štik ...... Pomocí tohoto splávku dohodíme nástrahu libovolně daleko, vodíme nástrahu v libovolné hloubce, necháme ho padat pod různými úhly. Splávků je několik druhů a liší se především potápivostí a sklonem úhlu. Každý druh má různé gramáže.

Jak se BUBO používá?

Jednoduše na kmenový vlasec navlékneme BUBO, následně uvážeme na konec vlasce obratlík nebo trojobratlík a nakonec k obratlíku uvážeme slabší návazec s různými nástrahami, jako je třeba streamer, marmyška, muška, twister anebo holý háček na který můžeme napichovat červy, žížaly - prostě co vás napadne. Když to shrneme, je to vlastně přívlač s podvodním nebo hladinovým splávkem, kdy si volíme v jaké chceme chytat hloubce, jak daleko chceme chytat.

Každý splávek BUBO je zřetelně popsaný a zde jsou vysvětlivky k popiskům:


N = 1 plave 1 až 10 cm pod hladinou
N = 5 plave 10 až 25 cm pod hladinou
N = 10 plave 25 až 50 cm pod hladinou
N = 20 plave 0,5 až 1 m pod hladinou
N = 30 plave 1 až 2 m pod hladinou
N = 45 plave 2 až 10 m pod hladinou
N = 60 plave více jak 10 m pod hladinou

E.C. = 0onulový úhel
E.C. = 15oúhel 15 stupňů
E.C. = 45oúhel 45 stupňů

Typy splávků BUBO:

BUBO polopotápivý DINAMIC N = 20

Jeho úkolem je být léčkou na dravce - technika rybolovu “v pádu”. Zkušenosti nás naučily, že například pstruzi někdy berou jen když návnada padá vertikálně a ne když plave vodou horizontálně. Pstruh je po celý cyklus jeho růstu živen způsobem vertikálním, proto přijímá potravu co padá vertikálně do vody s přirozenou rychlostí pádu – ne příliš rychle ani ne příliš pomalu. To co dovoluje tuto rychlost přirozeného pádu je polopotápivý BUBO DINAMIC N = 20. Ponoří se 20-ti procenty své vlastní váhy do 0,5 až 1 m hloubky.
Použití: Jestliže cítíte, že ryby neberou, když se přitahuje horizontálně, zastaví se navíjení, BUBO začne padat šikmo směrem k nám a táhne návnadu směrem dolů bez zastavení. Tyto dva pohyby – navíjení + zastavení, udělají to, že se pozornost pstruha neodtrhne od nástrahy. Tento systém rybolovu je velice efektivní, protože tento únik návnady směrem dolů je důvodem toho, že pstruh začne být agresivní a zaútočí na nástrahu.

Gramáže: 3,5 g –5 g –7 g –9 g -11,5 g -13,5 g -17,5 g -22,5 g

BUBO potápivý STATIC N = 1 ÚHEL = 0o

Umožňuje ovládat návnadu mírně pod hladinou. Nevynoří se na hladinu a jeho odpor při navíjení je zanedbatelný. Při zastavení navíjení dáváte potřebný čas apatickému dravci aby se zakousnul do nástrahy. Je to nejlehčí polopotávivý splávek na trhu, udržuje dráhu mírně pod hladinou – asi 10 cm.

Gramáže: 8 g –10 g -12,5 g –15 g – 20 g

BUBO SUPER DINAMIC N = 60 ÚHEL = 45o

Byl vytvořen aby splnil požadavek ovládat návnadu značné hmotnosti a objemu a udržet si dráhu přes 10 m pod hladinou. Nejlepší jeho využití kromě jezer je také v hlubších řekách a v mořích.

Gramáže: 8 g –10 g - 12,5 g –15 g – 20 g

BUBO super potápivý N = 45 ÚHEL = 15o

Je naprogramován tak aby si držel dráhu víc jak 2 m pod hladinou. Jakmile po nahození BUBO dopadne na hladinu, začne klesat pod úhlem 15o i s nástrahou směrem od vás.

Gramáž: 6 g – 8 g – 10 g - 12,5 g – 15 g – 20 g – 25 g

BUBO polopotápivý N = 10 ÚHEL = 0o

Tento model, jako všechny ostatní BUBO je ovládán svou vlastní váhou, proto není třeba ho naplňovat vodou nebo silikonem. Při jakékoli rychlosti navíjení se perfektně horizontálně pohybuje, nevyplave z vody a udrží si dráhu 50 cm pod hladinou. Jeho odpor ve vodě je prakticky nulový díky své štíhlé formě.

Gramáž: 6 g – 8 g – 10 g - 12,5 g – 15 g – 20 g

BUBO SALTARELLO N = 15

Byl vytvořen pro situace, kdy jsou dravci apatičtí a pohybují se blízko hladiny. A právě tento typ BUBA dokáže vydráždit k žravosti svým skákavým (i při pomalém navíjení) pohybem po hladině. Jeho extrémní štíhlý tvar ho činí lehkým ve vodě a způsobuje jeho prakticky nulový odpor při navíjení.

Gramáž: 3 g – 4 g – 5 g – 6 g

BUBO potápivý N = 30

Tento model se ponořuje 30-ti % ze své váhy aby udržel dráhu 1 – 2 m pod hladinou. Zátěž, která je konečně viditelná, je umístěna tak aby udržela rovnováhu BUBA, aby byl menší odpor během navíjení a následně menší zátěž na špičku prutu.
Použití: S tímto BUBEM, které má nulový úhel a tenký tvar, můžete realizovat tzv. “skákavou” metodu i s větší gramáží. 3 – 4 krát s BUBEM trhněte a pak ho nechejte 2 –3 sekundy v klidu. Vaše nástraha sebou bude mrskat jako malá rybka a tím probudí ve pstruhovi instinkt dravce.

Gramáž: 4 g – 6 g – 8 g – 10 g – 12,5 g – 15 g – 20 g