Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
  HANÁCKÝ RYBÁŘ     Podporuje mojeID

KONTAKTY

Ivo Müller - Rybářské potřeby
OD Koruna, Pekařská 1
77900 Olomouc
tel: +420 774202077
napište nám

VÝPRODEJ OBCHODU OD 1.1.2019
slevy 10 - 60% (platí do vyprodání zásob)

Vynikající wobblery Daiwa Tournament v SUPER AKCI
DAIWA TOURNAMENT CURRENT MASTER DR Firetiger A další


Fluorocarbon DAIWA TOURNAMENT FC vlasec PROLOGIC Mimicry 3D Visual XPsedačkla ULTIMATE Q-BOX - sedačka pro lov
technikou plavaná a freeder
rotačka CORMORAN BULLET AT copperPOVRCHOVÉ NÁSTRAHY


ANKETA

Kterou značku preferujete?

DAIWA DAIWA 39% CORMORAN CORMORAN 20% MAINLINE MAINLINE 20% GURU GURU 21%

ČLÁNKY A INFORMACE » Elektrický vazač

Elektrický vazač háčků.

Tento pomocník rybáře ještě čeká na své masivnější objevení, ale kdo již měl čest s ním pracovat, nedá na něj dopustit. Vyzkoušel jsem různé ruční vazače než jsem zkusil i tento elektrický a závěr jsem si udělal okamžitě. Je to opravdu mimořádná pomůcka pro rybáře, která pomůže vyřešit nejednu svízel – zhoršený zrak, méně šikovné ruce, zima u vody (necitlivé ruce) a v neposlední řadě i rychlost. Výsledkem je precizní uzel, který se nám vždy podaří udělat stejně. Další velkou předností je i práce s velmi malými háčky a slabými vlasci. Naučit se sním pracovat je velmi jednoduché za předpokladu, že budete mít dobrý návod – ne originál z krabičky! Proto Vám nabízíme tento názorný manuál. V případě nejasností či problémů dotazy na kontaktní e-mail: hanackyrybar@email.cz
NÁVOD:
obr. 1 – detail upevnění háčku(jeho lopatky) v oranžovém úchytu. Po zasunutí lopatky do otvoru se tento lehce zatlačí dovnitř a háček se sevře čelistmi, které se otevírají tlakem na černou boční páčku.

obr. krok 2,3 – vlasec si prstem přidržíme na „zadní“ straně vazače a vložíme jej do mezery vazače, následně jej zaklipujeme pod pružný plíšek na ozubeném kolečku tak, aby z něj vyčnívalo cca 5cm vlasce – pracujeme ve všech krocích s napnutým vlascem

obr. krok 4,4b – ze zadní části vedeme napnutý vlasec spodem přes posuvný černý jezdec těsně okolo háčku a opět mezerou na druhou stranu, kde jej opět podržíme prstem

obr. krok 5 – stlačením oranžového tlačítka ON/OFF spustíme otáčení vazače a sami si určíme počet otočení vlasce okolo háčku – z praxe cca 10-15x.

obr. krok 6,7 – černý posuvný jezdec i s vlascem přesuneme do horní polohy, utažením vlasce za volný konec jej vtáhneme do mezery a tím utáhneme pevněji uzel.

obr. krok 8 – posledním krokem je přesunutí vlasce do přední části vazače a lehkým tahem za něj vytáhnout háček zpod páskového klipu. Teď již jenom utáhneme uzel a zastřihneme koneček vlasce. 

A je to hotovo!